Bočné a garážové dvere

Parametre

Hliníkové bočné dvere sa najčastejšie využívajú ako pohodlný vedľajší vchod do garáže. Hliníkové bočné dvere sa najčastejšie využívajú ako pohodlný, vedľajší vchod do garáže vybavenej sekcionálnou alebo rolovacou bránou. Dvojkrídlové garážové dvere zvyčajne samy plnia funkciu brány a sú obzvlášť vhodné do budov s atypickým stavebným riešením. Oba typy dverí musia zaručovať účinnú garážovú ochranu, trvacnosť, primeranú úroveň izolácie, elegantný vzhľad ako aj pohodlnú obsluhu.
5-ročná záruka*
výrobok na mieru
Mám záujem
 • SYSTÉM DVERÍ DB 75
 • SYSTÉM DVERÍ DB 60 / DG 60
 • SYSTÉM DVERÍ DB 51

SYSTÉM DVERÍ DB 75

Systém DB 75 sú dvere vyrobené z panelov o hrúbke zväčšenej na 60 mm. Vďaka kombinácii teplých panelov a 75 mm hlbokých profilov sa dvere ideálne overia v energeticky úsporných a pasívnych domoch. Panely sú k dispozícii vo verzii bez razenia, ako aj s úzkym razením zvonku, natierané alebo potiahnuté syntetickou fóliou. Garážové dvere svojou konštrukciou nadväzujú na výkyvné brány, čo je riešenie používané v garážach už mnoho rokov. V súčasnosti však môže byť ich obsluha zautomatizovaná a dvere môžu byť ovládané aj pomocou diaľkového ovládača.

SYSTÉM DVERÍ DB 60 / DG 60

Systém je k dispozícii pre bočné dvere (DB) a garážové dvere – dvojkrídlové (DG). Výplň krídiel sú zateplené segmenty brány s hrúbkou 40 mm. Dvere sú k dispozícii v rôznych variantách razenia z vonkajšej strany. Dverový rám je natretý alebo potiahnutý syntetickou fóliou v rovnakej alebo maximálne podobnej farbe ako krídlo.

SYSTÉM DVERÍ DB 51

Systém bočných dverí založený na profiloch s hĺbkou 51 mm. Výplň krídla sú hliníkové profily rolovacej brány alebo segmenty s hrúbkou 40 mm. Aby sa dosiahol jednotný vzhľad rámu a krídla a ideálnu súdržnosť s obložením garážovej brány, profily sa na oboch stranách natierajú v jednom z 200 farebných odtieňov RAL.

Jednokrídlové bočné dvere

Bočné dvere slúžia ako pohodlný doplnkový vstup do garáže. Obzvlášť praktické sú, keď garáž slúži aj na iné potreby, napr. na uskladnenie náradia alebo záhradného vybavenia.

Výplň krídla bočných dverí pozostáva z garážových panelov zateplených polyuretánovou penou. Panely môžu mať hrúbku až 60 mm. Je to riešenie známe z najteplejšej brány KRISPOL, jedinej brány na trhu postavenej z panelov s hrúbkou 60 mm po celej výške. Takéto teplé dvere a brány sa dobre overia aj v pasívnych domoch.

Bočné dvere môžu byť zvonku potiahnuté syntetickou fóliou v niekoľkých desiatkach vzorov, maľované v jednej z viac ako 200 farieb alebo môže byť na nich nanesený štrukturálny náter (farba panelov z vnútra ostáva biela). Vo väčšine prípadov je rám dverí potiahnutý rovnakou syntetickou fóliou alebo je zhotovený v rovnakom farebnom odtieni ako je výplň.

Dvojkrídlové garážové dvere

Vysokú tepelnú a zvukovú izoláciu garážových dverí zaisťuje konštrukcia založená na teplom systéme tepelne izolovaných profilov, a tiež výplň vo forme panelov s hrúbkou 40 mm, ktoré sú zateplené polyuretánovou penou.
Garážové dvere svojím konštrukčným riešením nadväzujú na krídlové brány, riešenie, ktoré sa v garážach dlhodobo používa v praxi. V súčasnosti však obsluha takýchto dverí môže byť zautomatizovaná a dvere môžu byť ovládané aj pomocou diaľkového ovládača. Na kontrolu prístupu sa môžu použiť najnovšie technológie, ako sú čítačky odtlačkov prstov alebo kódovacie klávesnice.

Vďaka neobyčajne širokej ponuke rozmerov môžu byť dvere zosúladené aj pri netypických projektoch. Najnovšie systémy profilov umožňujú výrobu garážových dverí so šírkou až 2800 mm. Vysokú tepelnú a zvukovú izoláciu garážových dverí zaisťuje konštrukcia založená na teplom systéme tepelne izolovaných profilov, a tiež výplň vo forme panelov s hrúbkou 40 mm, ktoré sú zateplené polyuretánovou penou.
Garážové dvere svojím konštrukčným riešením nadväzujú na krídlové brány, riešenie, ktoré sa v garážach dlhodobo používa v praxi. V súčasnosti však obsluha takýchto dverí môže byť zautomatizovaná a dvere môžu byť ovládané aj pomocou diaľkového ovládača. Na kontrolu prístupu sa môžu použiť najnovšie technológie, ako sú čítačky odtlačkov prstov alebo kódovacie klávesnice.

Vďaka neobyčajne širokej ponuke rozmerov môžu byť dvere zosúladené aj pri netypických projektoch. Najnovšie systémy profilov umožňujú výrobu garážových dverí so šírkou až 2800 mm. Výplň krídiel dverí je zhotovená z najkvalitnejších garážových panelov. V ponuke preto nájdete všetky vzory razenia ktoré sú dostupné v kolekciách sekcionalnych brán KRISPOL. V palete farebných odtieňov sa nachádza viac ako 200 farieb RAL, a tiež autorská kolekcia syntetických fólií obsahujúca okrem iného moderné vzory v imitácii dreva a kovové antracity.

Hliníkový prah

 • diskrétny a elegantný
 • odolný voči vonkajším podmienkam

Prídavný jednobodový zámok

 • prídavný uzamykací bod dverového krídla
 • zvýšená bezpečnosť bočných dverí proti vlámaniu

Viacbodový zámok

 • poskytuje najvyššiu bezpečnosť
 • pomocou oceľových čapov a hákov zablokuje dvere v niekoľkých bodoch v rôznej výške

Kľučka – madlo s elektronickou západkou

 • možnosť vybaviť zámok elektrickou západkou s funkciou deň/noc, umožňujúcou voľne otvárať dvere keď to potrebujeme, a účinne ich zaistiť, napríklad v noci

Strieborné kovanie

 • pre každý model dverí
 • vo farbe striebornej anódy
 • kľučky so štítmi s neviditeľnými skrutkami, takisto z vnútornej strany

Automatické zamykanie dverí

 • pohodlný zamykací mechanizmus, ktorý zamyká dvere za používateľa

Vložka proti vlámaniu

 • pripojená karta s kódom, bez ktorej nie je možné vyhotoviť kópiu kľúča

Prídavný jednobodový zámok

 • prídavný uzamykací bod dverového krídla
 • zvýšená bezpečnosť bočných dverí proti vlámaniu

Kódovacia klávesnica

 • k dispozícii iba s modelom jednokrídlových dverí DB 75
 • kontrola nad vstupom do domácnosti
 • možnosť šifrovať dokonca 9-ciferným kódom

Čítačka odtlačkov prstov

 • k dispozícii iba s modelom jednokrídlových dverí DB 75
 • moderná a účinná ochrana dverí
 • rýchly a pohodlný prístup do domácnosti pre celú rodinu

Estetika povrchovej úpravy

k dispozícii vo viac ako 200 farbách RAL a niekoľkých desiatkach prevedenia dýhy.

Pozrieť paletu RAL / Pozrieť paletu dýhPozrieť paletu dýh

Scroll to Top