Plastové okná

Parametre

Naše platové okná sú výhodnou investíciou do budúcnosti Vášho domu a sú zárukou dlhodobého šetrenia nákladov Vašej domácnosti.
7-ročná záruka*
výrobok na mieru
Mám záujem

Produkty

  • System HST
  • System HST

System HST

Maximálna šírka okenného rámu v systéme HST je viac ako 6 m a celková plocha okna môže mať až 14 m2.

Pri otváraní okna HST presúvame pohyblivé okenné krídlo za krídlo, ktoré je osadené napevno. Obsluha okna si nevyžaduje použitie väčšej sily, pretože okenné krídlo sa presúva pomocou koliesok po lište, ktorá je osadená v podlahe. Sklopenú polohu okna HST získate tak, že okno umiestnite na ľubovoľné miesto a potom ho uvoľníte pomocou kľučky.

Okno je možné vybaviť pohonom s funkciou otvárania a zatvárania pomocou diaľkového ovládania, alebo s možnosťou nastaviť si program vetrania. Je to veľmi pohodlné a praktické riešenie. Významnou prednosťou systému HST je veľmi nízky (3 mm) prah, ktorý je zarovnaný s podlahou. Vďaka tomu budete môcť prejsť do Vašej záhrady, bez akýchkoľvek problémov, napr. s kočiarom.

System HST

Systém PSK umožňuje zhotoviť okná so šírkou viac ako 3 m, s celkovou plochou do 8m2.

Pri systéme PSK sa okno otvára tak, že ho najprv sklopíme a odsunieme od prahu, a následne ho presunieme po vodiacej lište, ktorá je umiestnená v dolnej časti okenného rámu. Takého riešenie zaručuje plynulé a tiché presúvanie aj tých najväčších okien. Okenné krídlo v systéme PSK môže tiež zostať aj v sklopenej polohe rovnako, ako pri tradičných oknách. Obsluha týchto okien je veľmi jednoduchá, aj napriek ich veľkých rozmeroch a hmotnosti.

Konštrukciu okna je možné vybaviť poloautomatickým kovaním, ktoré uľahčuje otváranie a zatváranie okna. Okenný prah v systéme PSK nie je vyšší než 7 cm. Vďaka posuvnému systému máte voľný prístup k priestoru pred oknom.

Vyberte možnosť BEZPEČNOSŤ

Kovania môžu byť certifikované v niektorej z tried odolnosti voči vlámaniu. Certifikované kovania sa čoraz častejšie stávajú podmienkou pre poistenie domácnosti a majetku.

Certifikované kovania sa líšia od bežných kovaní:

  • väčším počtom uzatváracích bezpečnostných protiplechov v pevne stanovených rozostupoch
  • špeciálnou vložkou proti prevŕtaniu, ktorá je osadená v púzdre zasúvacieho zariadenia (v časti kovania, na ktorou je potom pripevnená kľučka)
  • zpoužitím špeciálnej kľučky na kľúč

Pre označenie kovaní triedou WKI alebo RCI N je potrebné, aby kovanie, v závislosti od rozmeru okna, bolo vybavené dvomi, tromi alebo štyrmi zabezpečenými bodmi proti vysadeniu. V prípade tried WK2, RC2 alebo RC2N musia byť všetky uzatváracie protiplechy bezpečnostné a ich počet a spôsob rozmiestnenia musia byť presne určené v závislosti od rozmerov okenného krídla.

Špeciálne navrhnuté, osemuholníkové excentrické valčeky, ktoré sú súčasťou kovania a sú umiestnené po celom obvode okenného krídla. Svoju funkciu plnia spolu s uzatváracími protiplechmi, ktorý je po obvode okenného rámu. Vzájomným pôsobením udržiavajú okenné krídlo v zatvorenej polohe, tlačia ho smerom k okennému rámu a udržiavajú ho v zablokovanej polohe.

Uzatváracie protiplechy sú dostupné v bežnej alebo bezpečnostnej verzii. Miesto spojenia bezpečnostného uzatváracieho protiplechu a bezpečnostných hríbových čapov nazývame zabezpečený bod proti vysadeniu, čo predstavuje úplné zabezpečenie zatvoreného okna.

 

Je indikátorom otvoreného okna a môže byť súčasťou bezpečnostného systému. Je účinným a zároveň nenápadným bezpečnostným prvkom, ktorý chráni domácnosť pred „nezvanými hosťami”. Najnovšie magnetické snímače sú súčasťou obvodového kovania, vďaka čomu dokážu signalizovať každý pohyb kovania, napr. otočenie kľučky.

Môžu plniť aj iné užitočné funkcie – napr. vypnúť ohrievanie pri odchýlení alebo pootvorení okna.

Sada je vybavená bezpečnostným systémom so špeciálnou kľučkou, ktorá pracuje na princípe opačného poradia otvárania okenného krídla: najprv sklopenie a potom otváranie.

Po otočení kľučky o 90 stupňov mechanická jednotka zablokuje okenné krídlo v sklopenej polohe a bráni jeho otvoreniu. Blokovací mechanizmus sa uvoľní a umožní otvoriť okno až po otočení kľúča v kľučke.

Každým otočením kľučky sa blokovacie valčeky s veľkou presnosťou posunú do ďalšej polohy po obvode plášťa. Posunutie valčekov je sprevádzané typickým kliknutím, ktoré potvrdzuje, že zabezpečovacia funkcia bola aktivovaná.

Patentom chránený blokovací systém zabraňuje manipulácii s kľučkou Secustik a nedovoľuje, aby sa okno dalo otvoriť z vonkajšej strany, čím je domácnosť chránená pred vlámaním.

Kľučku s technikou SecuForte je možné ovládať iba zvnútra a iba zatlačením rukoväte kľučky smerom k okennej ružici. Pokiaľ je kľučka odpojená od kmeňa, je takmer nemožné ju posunúť zvonku – dokonca ani v naklonenej polohe.

To znamená, že okenné kľučky SecuForte účinne chránia pred pokusmi o vlámanie prepichnutím skla a vŕtaním rámu ako aj pohybom kovania zvonka.

Estetika povrchovej úpravy

Ponúkame jednostranné alebo obojstranné dyhy, ako aj možnosť Bikolor, tzn. dyhy súčasne v dvoch rôznych farbách z viac ako desiatky dýh.

Pozrieť paletu dýhPozrieť paletu dýh
Scroll to Top